Biğkem Karavus Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biğkem Karavus Fan Club

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Hürriyet Gazetesi Biğkem Karavus Röportajı

YazarMesaj
dark shadows
Admin
Admin
dark shadows

Erkek Mesaj Sayısı : 54

Hürriyet Gazetesi Biğkem Karavus Röportajı Empty
MesajKonu: Hürriyet Gazetesi Biğkem Karavus Röportajı   Hürriyet Gazetesi Biğkem Karavus Röportajı EmptyPaz Ara. 13, 2009 10:32 pm

"Sağır Oda" dizisinde canlandırdığı Şehbal karakteriyle yıldızı parlayan Biğkem Karavus’la kasım ayında vizyona girecek olan ilk sinema filmi "Musallat"ı ve özel hayatını konuştuk. Yetenekli oyuncu, "Musallat’ta bir cin bana aşık oluyor... Etkileyici bir korku filmi çektik" diyor.

Önce sizi tanıyabilir miyiz?

- 21 yaşındayım. Dört yaşındayken çocuk manken olarak sektöre girdim. Yedi yaşına geldiğim zaman reklamlarda oynamaya başladım. Daha sonra dizilerde ufak rollerde oynadım. Ama sürekli ve önemli bir rolde olduğum ilk dizi "Sağır Oda". Şimdiyse ilk sinema deneyimim olan "Musallat" filminin çekimleri için hazırlanıyorum.

Derin devletin anlatıldığı "Sağır Oda" dizisinde rol alıyorsunuz. Politikayla aranız nasıl?

- Politikayla ilgileniyorum. Aslında şu anda gençlik çok ilgisiz bu konulara. Benim ailem beni bu konularda okumam için teşvik etti. Onun için yaşıtlarıma göre çok da uzak değilim politikaya.

Şehbal karakteri gittikçe ön plana çıkmaya başladı dizide...

- Performansım nedeniyle Şehbal karakterinin ön plana çıkarıldığını düşünüyorum.

"Musallat" filmi, ilk sinema deneyiminiz olacak. Heyecanlı mısınız?

- Küçük yaştan beri ekranlardayım. Ama sinema filminde oynayacağım için çok heyecanlıyım. Kendimi bu filmle ilk defa beyazperdede izleyeceğim. Bu çok farklı bir duygu.

Filmin çekimleri ne zaman başlıyor?

- Temmuz ayında.

Biraz filmden bahsedelim...

- "Musallat" bir korku filmi. Alper Mestçi yönetiyor, senaryosunu ise Güray Ölgü kaleme almış. Ben başroldeki Nurcan karakterini canlandırıyorum. Nurcan, bir köylü kızı. Cinler bana musallat oluyor. Daha doğrusu cinlerden biri beni hamamda görüp aşık oluyor. Cin temalı etkileyici bir korku filmi çektik. Sonuçta Türkiye’de tutup da vampir konulu bir filmi çekemezsiniz. Çünkü bizim kültürümüzde yok. Cin, kültürümüzde olduğu için izleyicinin ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Amacımız da Türkiye’nin en etkileyici korku filmlerinden birini yapmak.

Vizyona giren Türk korku filmleri izleyenleri pek tatmin etmedi. Hatta Türkler korku filmi çekmesin gibi önyargılar oluştu...

- Belki imkansızlıktan başarılı olamadılar. Ama yaratıcılıkta da problem olduğunu düşünüyorum.

Dizide bakışlarınız bazen çok ürpertici olabiliyor. Korku filmleri için iyi bir özellik...

- Bence de yapımcılar dizideki bakışlarımdan etkilenip korku filminde rol almam için teklif getirdiler bana.

Oyunculuk eğitimi alıyor musunuz?

- Hayır, ben Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde okuyorum. Sanatın bir dalına duyarlı olan bir insanın diğer dallara da duyarlı olabileceğine inanıyorum.

ERKEKLER KONUSUNDA ZEVKSİZİM

Beğendiniz genç oyuncular var mı?

- Nejat İşler ve "Sağır Oda"da beraber rol aldığımız Ertan Saban’ın oyunculuklarını çok beğeniyorum.

En son izlediğiniz Türk filmi hangisi?

- En son erkek arkadaşımın da rol aldığı "Barda" filmini izledim.

Erkek arkadaşınız da mı oyuncu?

- Yok, erkek arkadaşım Barda filminin müziklerini yapan grupta çalıyor. Filmde de onun için rol aldı.

İnsanlar sizi gördüğünde tanıyorlar mı? Gelen tepkiler nasıl?

- Evet, "Sağır Oda" dizisiyle daha çok tanınmaya başladım. Bazen çok komik şeyler yaşıyorum. Geçenlerde arkadaşlarımla bindiğimiz otobüste bir kadın beni görünce arkadaşımın kolunu sıkıca tutup "Aaa Şehbal mı o?" dedi.

Memnun musunuz bu durumdan?

- Aslında değilim. Belki yaptığım işle çok tezat bir durum ama ben göz önünde olmayı sevmiyorum.

Kendinizde değiştirmek istediğiniz bir yönünüz var mı?

- Agresif olmak istemezdim.

n İş hayatınıza yansıyor mu bu agresifliğiniz?

- İş ortamından çok özel hayatımda agresifim. İş ortamında yeni sayılırım. Agresif davranırsam "Bunun da burnu kalktı!" gibi tepkiler gelebilir. Sakin olmaya çalışıyorum.

Nasıl bir güzellik anlayışınız var?

- Benim için kişinin genel duruşu çok önemli. Bir kere kendine güveniyorsa o insanın zaten karizması vardır. Ama erkekler konusunda biraz zevksiz olduğumu söylerler. (Gülüyor)

En pahalı yerli korku

Mia Film-Yapım tarafından çekilen, Alper Mestçi’nin yönettiği, Güray Ölgü’nün senaryosunu kaleme aldığı "Musallat" filmi, kasım ayında vizyona girecek. Mia Film-Yapım Yönetim Kurulu Başkanı Banu Akdeniz, "Musallat’ta yapım ortağımız Dada Film’le birlikte farklı, hiç işlenmemiş, tabu kabul edilmiş bir konuyu ele aldık. Film, şimdiye kadar dünyada İslami öğelerle yapılmış en büyük bütçeli korku filmi olma özelliğini de taşıyor. Filmimizi yurtiçi ve yurtdışındaki birçok yarışma ve festivale de göndermeyi düşünüyoruz" diyor.

31.05.2007
http://bigkemkaravusfanclub.yetkinforum.com

Hürriyet Gazetesi Biğkem Karavus Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Biğkem Karavus Röportajı
» Biğkem Karavus Kimdir?
» Biğkem Karavus Resimleri
» Musallat'ın Başrol Oyuncusu Biğkem Karavus:Annemden Kendi Doğumumu Dinledim ve Oynadım